خاطره،اموزش،کامپیوتر.

این سایت برای خاطره و... است و دوست دارم که خوشتان بیاید بیشتر همه جوری مطالب می گذارم ولی خاطره هم داره


۱ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

اربعین 95

بسمه تعالی

اره می خواهم درباره اربعین باهاتون صحبت کنم ، درباره پیاده روی ایی ک هر سال بر گذار می شود و بنده حدودا 5 سالی است ک در این سفر پر فیض شرکت می کنم .

می خواهم درباره این سفر براتون بگم همه فکر می کنند ک این سفر ، سفر بسیار سختی است و نمی توانند 80 کیلومتر راه بروند ولی کاملا در اشتباه هست ، حتی بعضی ها به خاطر وجود داعش در ان محل می ترسند ک در این شرکت کنند ، جالب است بدانید اصلا این سفر را خود امام حسین و خدا و ... دارند محافظت می کنند ، انسال اگر می خواهد بمیرد در هر جایی باشد و در هر شرایطی از دنیا می رود . ولی فکر می کنند اگر در این سفر شرکت کنند ممکن است گیر داعش بی افتند ، اصلا این هایی ک دارند این فکر ها را می کنند کاملا اشتباه می کنند .

من دارم این 5 سالی است می روم خیلی جالب هست برام اصلا برایم این چیز ها مهم نیست ک ممکن است بمیرم یک موقعی یا زنده باشم . نگرانی ندارم ، ولی می دانم اگر به این سفر بروم برای خودم هم بهتر است 

( ببخشید بنده بروم نماز بخوانم بیایم بقیه اش را بنویسم ) .

ببخشید دیر شد ولی داشتم نمازم را می خواندم 
جمله ایی از شهید رجایی می خواهم بگویم : به نمازت نگو کار دارم ، به کارت بگو نماز دارم . 

جمله ایی بسیار تاثیر گذار برای من بوده حالا نمی دونم کدومتون با این جمله متحول شدید . حالا بگذریم . 

من اگر بخواهم از زبان اربعین برای شما بگویم :

سفری است پر از خاطره و خوبی انگار امام زمان امده اند و همه جا را خوبی فرا گرفته است و همه به همدیگر کمک می کنند ، سفری است ک در این خستگی وجود ندارد ، سفری است ک در ان همه خندان و پر نشاط هستند و اماده دیدن معشوق خود یعنی امام حسین هستند . 

خیلی باحال بود ها ، همین جمله ایی ک براتون گفتم خودم توش موندم ، برای دیدن یک نفر ادم چند سال یکبار پشت سر هم برای دیدن یک نفر چند صد کیلومتر راه برود برای دیدن او . عجب .

عشق اربعین : توی همین راهی است ک دارید به سمت ان جا می روید ، در این سفر پر از نشاط و شادابی می شوی ، اصلا کسی ک یکبار در این سفر شرکت کرده باشد می فهمد ک وقتی دیگران بدون این ک اون از کسی بخواهد برای کمک کردن به پیش او می ایند ، باید برایش خیلی جالب باشد .

این جوری ادم می فهمد عشقی ک باید پیدا می کرد در این جهان بزرگ کجاست . 

معلوم است ، اربعین دیگ . 

من عکاس هستم و وقتی به سفر اربعین می روم و عکاسی می کنم بیشترین عشقم را در ان سفر پیدا می کنم ، عشق عکاسی از زائران اقا امام حسین. 

بعد از برگشت ک خیلی دلمبرای اقام امام حسین تنگ میشه ، به عکس هایی ک در طول سفر گرفته ام نگاه می کنم ک دوباره به یاد این سفر و خوبی های ان بی افتم 

حتی برای من گم شدن در این سفر هم عشق هست حتی خون دماغ شدید شدن هم عشق هست ، حتی سوختگی لای پا ها هم برای من عشق هست ( البته بدونید درد و سوزش داره ) ولی این ها برای دیدن کسی ک سرش از بدنش جدا شده و در ان سال بسیار سختی کشیده است خیلی کم است ، من اصلا روم نمی شود این درد هایم را به امام حسین بگویم ، ( بینی و بین الله ) زشته . 

انشالله این سفر برای اخرت ما کار ساز باشد و بتواند ما را از عذاب اتش و دوزخ دور نگه دارد .

اشنالله با امام حسین مشهور بشویم 

یا علی 

دعا گو هستم 

  • محمد صادق قنبری